Tarım İl Müdürlüğü: Araç filosunu arttırdı

Amasya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin, gıda denetimi ve numune nakilde kullanılmak üzere araç sayılarını artırdıklarını söyledi.

Tarım İl Müdürlüğü: Araç filosunu arttırdı

Amasya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin yaptığı açıklamada, “İlimizdeki gıda üretim, satış ve toplu tüketim işletmelerinde kaliteyi arttırmak ve tüketicilerimizin daha sağlıklı ve güvenli gıda tüketmesini sağlamak en önemli hedefimizdir. Bu hedefimize ulaşmak için yürütmüş olduğumuz gıda kontrol ve denetimleri esnasında numuneler alınmakta ve yetkili laboratuvarlarda analizleri yapılmaktadır. Bu sebeple buzdolabı ve derin dondurucu gibi alet ekipmanlarla donatılan araçlarla, denetimlerde alınan numunelerin yetkili laboratuvarlara, soğuk zincirin kırılmadan ve numune özelliğinin bozulmadan, hızlı bir şekilde ulaştırılması sağlanacaktır. Ayrıca söz konusu araç, gıda zehirlenmesi gibi acil durum hallerinde ve vatandaşlarımızın şikâyetleri doğrultusundaki olumsuzluklara Müdürlüğümüzün hızlı bir şekilde müdahale etmesine de katkı sağlayacak olup hâlihazırda denetimlerimize güç katacaktır. İlimize hayırlı olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ