Sera modernizasyon proje başvuruları başladı

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yalova İli Seralarının Modernizasyonu Projesi- 2'nci Etap” başvuruları başladı.

Sera modernizasyon proje başvuruları başladı

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Yalova İli Seralarının Modernizasyonu Projesi” ile teknik özellikleri yetersiz olan eski seraların modernize edilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında sera başına 30 bin TL'ye varan hibe desteklemesi yapılacak. Başvurular 30 Nisan 2018 tarihi mesai bitimine kadar İl ve İlçe Müdürlüklerine yapılabilecek.

2017 yılında uygulanan projeden Merkez ilçeden 4, Çiftlikköyden 3, Çınarcıktan 2 ve Termalden 1 kişi olmak üzere toplam 10 çiftçi yararlanmış olup, 250.000 TL hibe desteği sağlandı.

İl Müdürü Suat Parıldar konuyla ilgili yaptığı açıklamada“Proje kapsamında eski ve teknik donanımı yetersiz mevcut seraların sökülerek modern yeni sera şeklinde inşa edilmesini sağlıyoruz. Çiftçiler eski seralarını söküp çevre betonunu yaptıktan sonra kalan diğer tüm işlemler proje kapsamında karşılanıyor. Proje kapsamında yapılan işlerin sera başına maliyeti toplam 30.000 TL'yi buluyor. Desteğin tamamı hibe olarak karşılanacak” dedi.

Proje sayesinde modern seraların bitkisel üretimde sağladığı verimlilik çerçevesinde geliştirilmesi hedefleniyor. 2018yıl sonuna kadar tamamlanacak proje ile çiftçilerimiz daha verimli ve modern seralara kavuşacak ve doğal afetlere karşı seraların TARSİM sigortası ile güvence altına alınması sağlanacak.

TARIMDANHABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ