Öğrenciler il müdürlüğünde bilgi aldı

Özel Yalova BahçeşehirKoleji öğrencilerine İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görev yapan meslek grupları ile İl Müdürlüğü çalışma alanları tanıtıldı.

Öğrenciler il müdürlüğünde bilgi aldı

Özel Yalova Bahçeşehir Koleji Müdürlüğünün talebi üzerine iki gün boyunca 6. ve 7. sınıftan üç grup halinde toplam 141 öğrenciye İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürlüğünde görev yapan meslek grupları ile çalışma alanları konusunda bilgiler verildi.

İl Müdürü Suat Parıldar öğrencilerle sohbet havasında yaptığı konuşmada yaşamdan değişik örneklemeler vererek öğrencilerinzamanı verimli kullanmalarını, hedeflerini iyi belirlemelerini ve belirledikleri hedef doğrultusunda disiplinli bir şekilde çalışarak hedeflerine ulaşmalarını tavsiye etti.

İl Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri Hüseyin Buğday ve Seda Saçık, Gıda Mühendisi Zeynep Merve Çevik, Su Ürünleri Mühendisi Tuba Kaya ve Veteriner Hekim Saffet Yıldız da öğrencilere mesleklerini tanıtarak sunum eşliğinde görev alanları konusunda bilgiler verdi.

Meslek tanıtımlarının ardından öğrencilere Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünde bulunan Geofit Bahçesi ve Mantar Mükemmeliyet Merkezi gezdirilerek soğanlı bitkiler ve mantar çeşitleri ile ilgili bilgiler aktarıldı.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ