Manisa kuru üzümün zararları için toplandı

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, genel olarak kuru üzümde görülen ve insan sağlığına ciddi zararlar veren Okratoksin-A'nın önlenmesi konusunda değerlendirme toplantısı düzenledi.

Manisa kuru üzümün zararları için toplandı

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde gerçekleşen değerlendirme toplantısında, Okratoksin-A'yı önlemeye yönelik yapılması gerekenler konusunda bilgi alış-verişinde bulunuldu. Toplantının açılışında konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili İsmail Kaya, "Üzüm deyince bağ, bağ deyince Manisa aklımıza gelmektedir. Manisa artık bağda ve üzümde hem ülkemizde hem de dünyamızda marka olmuş bir şehir konumundadır. Markamızın arkasında durmamız gerektiğini düşünüyorum. Üretim aşamasında, işleme aşamasında ya da pazarlama aşamasında olsun, üzüm konusunda ne varsa etkinliğimizi göstermemiz gerekmektedir. Eksiklerimiz elbette ki vardır ama eksiklerimizi giderme noktasında tüm paydaşlar olarak seferber olmak durumundayız. Bağ konusunda kusursuz olmamız gerektiğine inanıyorum.

Konuşmanın sonrasında Prof. Dr. Ahmet Altındişli "Kuru Üzümde Okratoksin-A'nın Sebepleri ve Önlenmesi", Dr. Betül Vazgeçer "Mevzuat Çerçevesinde Mikotoksinler", Selim Kaplan "AB İhracatında Okratoksin-A" konularında bilgilendirme yaptı

Toplantı, soru cevapların ardından son buldu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ