Malatyalı kadın üreticileri teknik geziye katıldı

Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi ve Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor Programı kapsamında, kadın çiftçilere yönelik teknik gezi düzenlendi.

Malatyalı kadın üreticileri teknik geziye katıldı

Teknik gezi ile ilgili Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden yapılan, açıklamada, “İl Müdürlüğümüz ile Kayısı Araştırma Enstitüsünün ortaklaşa yürüttüğü projeye Battalgazi ve Yeşilyurt İlçelerinden katılan 22 kadın çiftçiye 2017 yılında teorik ve pratik eğitimler verilmiş ve Enstitü arazisinde 500 metrekare alanda kadın çiftçilerin de katılımıyla bahçe tanzimi ve fidan dikimi gerçekleştirilmişti. Projeye katılan kadın çiftçilerin görsel bilgilerinin ve tecrübelerinin geliştirilmesi için Enstitü arazisindeki proje uygulama alanında ve demonstrasyon sahalarında inceleme gezileri düzenlendi. Daha sonra Battalgazi İlçesi Karaköy Mahallesinde böğürtlen yetiştiriciliği yapan çiftçimizin arazisinde incelemeler yapıldı. Proje gereği ürünlerin işlenmesi ve değerlendirilmesi uygulamalı eğitimi İl Müdürlüğümüzde yapıldı. Proje alanından toplanan meyvelerle reçel ve marmelat yapımı gerçekleştirildi” denildi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ