Malatya’da dut fidanı dağıtıldı

Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, “Dut Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi" çerçevesinde 75 üreticiye dut fidanı dağıttı.

Malatya’da dut fidanı dağıtıldı

Dut fidanı dağıtım töreninde konuşan Malatya Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, dut üretimine katkı sağlamak amacıyla projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, "Proje kapsamında başvuruları alınan üreticilere toplamda 9 ilçeden 75 üreticiye Şıralık, Kurutmalık ve Karadut çeşitlerinden olmak üzere toplam 3 bin 109 adet dut fidanı dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Uygulanan projenin 5 yıl boyunca takibi ve üreticilerin üretim aşamasında karşılaşacakları problemlerin çözümü konusunda çalışmalara devam edilecektir” ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ