Kütahya’da genç çiftçinin yüzü güldü

Kütahya'da, Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan genç çiftçilere büyükbaş hayvanları teslim edildi.

Kütahya’da genç çiftçinin yüzü güldü

Dağıtım töreninde konuşan Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Kurt, 2018 yılında toplam 117 büyükbaş hayvancılık projesini hayata geçirdiklerini belirterek, “114 projenin teslimatını daha önce tamamlanmıştık. Bugün ise kalan 3 adet projenin teslimini yapıyoruz. Böylelikle sadece büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde toplam 585 adet büyükbaş hayvanın teslimi yaparak 3 milyon 510 bin TL'lik hibe desteklemesini çiftçilerimize ödenmiştir. Ayrıca 7 çiftçimize de 5'er adet olmak üzere toplam 35 adet manda teslimi yapılmıştır" dedi.

Kurt, Genç Çiftçi Projeleri uygulamalarında 45 küçükbaş-koyun, 13 arıcılık projelerinin dağıtımının da önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini belirterek, projelerin tamamlanmasıyla Kütahya çiftçisine toplam 6 milyon 630 bin TL'lik bir hibe ödemesinin gerçekleşmiş olacağını sözlerine ekledi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ