Konya’da Genç Çiftçi Projesi’nin bilançosu açıklandı!

Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi'nin 2017 bilançosunu açıkladı.

Konya’da Genç Çiftçi Projesi’nin bilançosu açıklandı!

Genç Çiftçi Projesi'nin 2017 bilançosunu açıklayan Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 137 genç çiftçiye 6 şar baş dişi düve olmak üzere toplam 822 büyükbaş hayvan dağıtıldığını bildirdi. Açıklamanın devam, şu şekilde: “54 genç çiftçimize 35 baş dişi, 2 baş koç olmak üzere toplam kişi başı 37 şer baş olarak toplam 1998 adet koyun, 2 genç çiftçimize 35 baş dişi, 2 baş teke olmak üzere 37 şer baş olarak toplam 74 adet keçi teslimi gerçekleşmiştir. Tesis ve küçükbaş, büyükbaş hayvan talebinde bulunan genç çiftçilerimizin tesisleri Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünce yaptırılmaktadır. Tesislerin tamamlanması sonucunda talep edilen hayvanları da kendilerine teslim edilecektir. 13 adet büyükbaş tesis yapımı ile 39 baş besi hayvanı temini, 10 adet küçükbaş tesis yapımı ile 200 küçükbaş hayvan temini işlemleri devam etmektedir."

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ