Kilis'te genç çiftçilere destek!

Kilis'te, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 38 genç çiftçiye toplam 228 adet büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.

Kilis'te genç çiftçilere destek!

Kilis Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlaması amacıyla, 38 genç çiftçiye toplam 228 adet büyükbaş hayvan dağıtımı yaptı.

Musabeyli ve Polateli İlçesinde 38 genç çiftçiye toplam 6 adet besi ve süt sığırı olmak üzere toplam 228 büyükbaş hayvan dağıtıldı.

Kaynak: Kilis Tarım İl Müdürlüğü
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ