Kayseri Tarım Fuarı 8 Mart'ta açılıyor

3. Kayseri Tarım Fuarı ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı'nın 8-11 Mart tarihleri arasında açılacağını söyleyen İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan, "Tarım Fuarı'nı önemsiyoruz çünkü, "Bir yıldır yaptığımız çalışmayı 300 bin ziyaretçimize ulaştırmayı ve tanıtma imkanı buluyoruz" dedi.

Kayseri Tarım Fuarı 8 Mart'ta açılıyor

İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Müdürü Özkan Kayacan Kayseri Tarım Fuarı'nın önemine değinerek; bir yılda yapılan çalışmaları, projeleri tanıtma imkanı bulduklarını söyledi. Yıllar önce 30-40 bin ziyaretiçinin geldiği fuara geçtiğimiz yıl 300 bini aşkın ziyaretçi geldiğinin altını çizen Kayacan, "Kayseri Tarım Fuarı'nı önemsiyoruz. Bunun da nedeni, tarım camiasında yapılan çalışmaların yılda bir defa istişaresinin yapıldığı bir toplantı olarak görüyoruz. Geçen yıl 300 binden fazla ziyaretçi almıştık, bu yıl da 300 binden fazla ziyaretçinin geleceğini tahmin ediyoruz. Bir yıldır yaptığımız çalışmayı 300 bin ziyaretçimize ulaştırmayı ve tanıtma imkanı buluyoruz. Aynı zamanda gerek bakanlığımız gerek kurumumuz gerekse sivil toplum örgütleri ve özel sektörümüzün ortaklaşa yürütmüş olduğu projeleri hep birlikte kamuoyuna deklare etme şansına sahip oluyoruz. Bununla birlikte şehrimizde yapılan ve diğer şehirlerde üretilen yerli ve milli projelerin tanıtımının yapıldığı bir toplantı haline getiriyoruz. Gururla söylüyoruz ki bundan 4-5 sene önce yaklaşık 30-40 bin ziyaretçi alan bir fuar, 2017 yılında 300 binden fazla ziyaretçi alıyor. Bu fuarda aynı zamanda kırsal kalkınma yatırımları, bitkisel üretim, hayvansal üretim ve gıda teknolojileriyle ilgili tüm çalışmalar herkes tarafından çok rahat bir şekilde görülebilecektir" dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ