Kastamonulu genç çiftçilerin yüzü güldü!

Kastamonu'nun Seydiler ilçesinde, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, hibe almayı hak kazanan 6 genç çiftçiye 36 adet büyükbaş damızlık düve dağıtıldı.

Kastamonulu genç çiftçilerin yüzü güldü!

Kastamonu'nun Seydiler ilçesinde, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, hibe almayı hak kazanan 6 genç çiftçiye 36 adet büyükbaş damızlık düve dağıtıldı. Dağıtım töreninde konuşan Seydiler Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Orhan Çanakçı, "Genç Çiftçi Projesi kapsamında ilçemizde toplamda onaylanan 9 projenin, 2'si arıcılık, 6'sı büyükbaş hayvancılık, 1'i de küçükbaş hayvancılık projelerini kapsamaktadır. Arıcılık projelerimizin 2 adedi daha önceden genç çiftçilerimize teslim edilmişti. Büyükbaş hayvancılık projesinde ise 6 genç çiftçimize toplamda, 36 baş simental ve angus ırkı damızlık düvelerin dağıtımı yapıldı. Küçükbaş hayvancılık projesinde ise önümüzdeki günlerde koyunların dağıtımı yapılacak" diye konuştu.
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ