Kastamonu’dan ilk kurbanlıklar yola çıktı

Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala kurbanlıklar hayvan pazarlarına sevk çalışmaları devam ediyor. Kastamonu'da, 8 tır dolusu kurbanlık Trakya bölgesine sevk edildi.

Kastamonu’dan ilk kurbanlıklar yola çıktı

Konuyla ilgili bilgi veren Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Yaman, "Kastamonu'da büyükbaş hayvan sayısı artarken, İstanbul bölgesine hayvan sevk sayısı ne yazık ki Ağlı ilçemizde azalıyor. Üretmeye mecburuz, üretirsek daha güçlüyüz. Üreticilerimizin bu bilinçle üretim yapması gerekiyor. Çiftçimiz yetiştirsin hem kendisi hem de ülkemiz kazansın. Her yıl olduğu gibi bu yılda ilçemizde doğal ortamlarda yayla ve meralarda beslenen, et kalitesi ve lezzeti açısından tercih edilen büyükbaş hayvanlarımızı İstanbul başta olmak üzere Ankara ve diğer şehirlere sevk ediyoruz" dedi.

40 BİN BAŞ ARTIŞ GÖSTERDİ

Kastamonu'da hayvancılığın büyük önem taşıdığını söyleyen Yaman, “İlimizde 272 bin büyükbaş hayvan ve 92 bin küçükbaş hayvan bulunuyor. Son bir yılda büyükbaş hayvan sayısı 40 bin baş artış gösterdi. İlimiz genelinde hayvanlarda aşılama ve küpeleme çalışmalarını titizlikle yapıyoruz. Bu yıl ilimizden diğer illerimize 10 bin büyük ve küçükbaş hayvan sevkinin yapılacağını tahmin ediyoruz" diye konuştu.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ