Kastamonu’da meyve bahçeleri denetlendi

Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, meyve bahçelerinde denetimlerini artırdı.

Kastamonu’da meyve bahçeleri denetlendi

Denetimlerle ilgili olarak Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, “İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından, 2014-2018 yılları arasında İlçemizde dağıtımı yapılarak oluşturulan meyve bahçelerinden; İsmail, Kirazlı, Hamidiye ve Konaklı köylerinde bulunan meyve bahçelerinin, Çatalzeytin İlçe Müdürlüğümüz personeli tarafından kontrolleri ve ziyaretleri gerçekleştirildi” denildi.

ÜRETİCİLERE HER TÜRLÜ DESTEK VERİLECEK

Açıklamanın devamında, şu ifadeler yer aldı: “Çatalzeytin İlçe Müdürlüğümüz personeli tarafından düzenli olarak kontrolleri yapılan meyve bahçelerinde; ağaçların hastalık ve zararlı durumu, ekim ve dikim kontrolleri, budama, sulama ve yabancı ot mücadelelerinde değerlendirilmeler yapılmaktadır. Üreticilerle birlikte gezilerek kontrolleri yapılan bahçelerde dikkat edilmesi gereken noktalar ayrıntılarıyla anlatılmakta, üreticilerimizin merak ettiği ve aklına takılan sorular cevaplandırılmaktadır. Projeli meyve bahçelerinin kontrolleriyle birlikte mevcut olan ve gelecekte uygulanacak projelerin sürekliliği ve verimliliğinin daha iyi olması için, üreticilerimize gerekli her türlü desteğin verileceği ve her zaman üreticilerimizin hizmetinde olduğumuz vurgulanmaktadır.”

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ