Kadın çiftçilere biyoçeşitlilik anlatıldı

Antalya'da, 'Beslenme ve Gıda İçin Biyoçeşitlilik Projesi' kapsamında, kadın çiftçilere eğitim verildi.

Kadın çiftçilere biyoçeşitlilik anlatıldı

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne bağlı görevliler, "Beslenme ve Gıda İçin Biyoçeşitlilik Projesi" kapsamında, kadın çiftçilere eğitim verdi.Konu ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, şu ifadeler aktarıldı:

“Amacı, gıda ve beslenme için uygun biyoçeşitliliğin korunması ve sürdürülebilir kullanımı ile hedef faydalanıcıların refahının, yaşantılarının ve gıda güvenliklerinin iyileştirilmesine katkı sağlamak olan projenin farkındalık ve yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında Akseki, Serik, Döşemealtı, Konyaaltı, Kepez, Korkuteli, Manavgat ve Gazipaşa ilçelerinde 18 mahallede 334 kadın çiftçiye eğitim verildi. Eğitimlerde yenilebilir yabani otlar ve kullanımı hakkında bilgi verilerek, konu ile ilgili kitapçık dağıtıldı.

Biyoçeşitliliğin korunması hedefleniyor

Proje, ulusal ve küresel beslenme, gıda ve geçim güvenliği stratejileri ve programları ile ilişkilendirilerek tarımsal biyolojik çeşitliliğin korunması ve sürdürülebilir yönetimini güçlendirmeyi hedefliyor.”

Kaynak: Antalya Tarım İl Müdürlüğü
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ