Iğdır'da üzüm hasadı başladı!

Iğdır İl Müdürlüğünün düzenlediği Tarla Günü ile 2018 yılı üzüm hasat mevsimi başladı. Iğdır'da yöreye has tadı ve aroması olan üzüm çeşitleri yetiştiriliyor.

Iğdır'da üzüm hasadı başladı!

Kadıkışlak Köyünde üzüm yetiştiriciliğinde Örmek Çiftçimiz Hasan ZOR'un üzüm bağında yapılan Tarla Gününe, Valimiz Sayın Enver ÜNLÜ, İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, İl Genel Meclis üyeleri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve köylü vatandaşlar katıldı.

Tarla Gününde katılımcılar Üzüm bağında incelemelerde bulunulduktan sonra Muhtarlar ve çiftçilerle sohbetler edildi. Sohbette Valimiz Sayın Enver ÜNLÜ; "İlimiz bir tarım şehridir. Tarımsal Üretimin hak ettiği yere gelmesi için, üretimin her aşamasında çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hayat standartlarının yükselmesi, ürettikleri ürünlerin dünya pazarlarına ulaşabilmesi, tarımsal kalkınmada büyük yol almamızı sağlayacak önemli unsurlardır. Yerli ürün çeşitlerini korumaya yönelik olan projeleri de Devlet olarak çok önemsiyor ve destekliyoruz" dedi.

Tarla Günü Programında İl Müdürümüz Özkan YOLCU'da; "Yerli Üzüm çeşitlerimizin üretim alanlarını artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Meyveciliğin yoğun olarak yapıldığı Kadıkışlak ve Necefali köylerimizde geçen yıldan beri görülen Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele Programına İlimizi kapsayacak şekilde projeler hazırlayacağız" dedi.

Tarla Günü Programının sonunda Valimiz Sayın Enver ÜNLÜ, üzüm yetiştiricisi Hasan ZOR'u başarılı çiftçiliğinden ötürü Örmek Çiftçi Belgesi ile ödüllendirerek. Kadıkışlak ve Necefali köylerinde üzüm bahçelerinde kullanılmak üzere Özel İdare destekli ilaçlama makinaları verilebilmesi için çalışma yapılmasını istedi. Devamında program sona erdi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
09 Kasım 2018, 02:09

Memleketin güzel insanları

Bereketli olsun
Başarılarınızın devamını dileriz

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ