Iğdır’da şap aşılaması

Iğdır'da sonbahar dönemi şap aşılama kampanyası İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu'nun da katılımı ile başladı.

Iğdır’da şap aşılaması

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğümü, “Sağlıklı Hayvan, Güvenli Gıda, Sağlıklı İnsan" sloganı ile 2018 şap aşılama kampanyasını başlattı.

İl Müdürü Özkan Yolcu, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Serdar Akkuş ve sağlık ekipleri, Bayraktutan Köyünde Selçuk Turan'i ait İşletmesinde aşılama yaptı.

Yolcu, burada yaptığı açıklamada, “Şap aşılama kampanyasını planlı, programlı olarak Bayraktutan Köyümüzden başlatmaktayız. İlçelerimiz dâhil olmak üzere, İlimizde işini seven, yağmur, çamur demeden, hafta sonu ve resmi tatil gözetmeden görevini yapan fedakâr sağlık personellerimiz var. İl müdürlüğü olarak koyduğumuz ana hedef, muhtarlarımızla koordineli çalışarak şap aşılama programını yüzde yüz oranında başarı ile şap aşısı yaparak tamamlamaktır" diye konuştu.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ