Eskişehir'e çalışma gezisi düzenlendi!

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğinde “Türkiye' de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İşbirliği Projesi” kapsamında Eskişehir'in pilot İl seçilmesi sebebiyle, Ekim Ayı içerisinde Eskişehir'de yapılacak olan Tarımsal Yayım Çalıştayı öncesi Bakanlık ve FAO Uzmanlarınca İl Müdürlüğüne ve Tarım Paydaşlarına çalışma gezisi düzenlendi.

Eskişehir'e çalışma gezisi düzenlendi!

Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"5-6 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleşen çalışma gezisine, Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Proje Yönlendirme Kurulu Üyesi Dr. Murat TOY ileBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünden (FAO), Tarımsal Yayım ve Politika Uzmanı Prof. Dr. Cemal TALUĞ, Eğitim Uzmanı Prof. Dr. Dilek Bostan BUDAK, Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Nevin ŞENOL ve Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uzmanı Muhammed NASSER katıldı.

Çalışma gezisinde, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Erkan ALKAN, OGÜ Ziraat Fakültesi Dekanlığı, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Tepebaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sarıcakaya Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Çifteler Ziraat Odası Başkanlığı, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi ile İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü ziyaret edilerek, çalışmalar yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürümüz Erkan ALKAN kendisine yapılan ziyaret esnasında yaptığı açıklamada;

Tarımsal Yayım ile ilgili yapılacak çalışmalarda uygulamalı yayım çalışması yapılmasının önemine vurgu yaparak, İlimizin pilot İl seçilmesinden veİl Müdürlüğümüzün İlimizdeki Tarım Paydaşlarımızla birlikte Ülkemizin Tarımsal Yayım Stratejisini belirlemede aktif rol almasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

İl Müdürümüz ALKAN, Bakanlığımız ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğinde “ Türkiye' de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Teknik İşbirliği Projesi” kapsamında yapılan çalışma gezisinin ve yapılacak çalıştayınİlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni etti.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünden (FAO), Tarımsal Yayım ve Politika Uzmanı Prof. Dr. Cemal TALUĞ, çalışma gezilerinin tamamlanması sonrasında; Projenin genel amacının, bilginin en önemli üretim faktörü ve girdi haline geldiği günümüz tarımında, kadın ve erkek çiftçilerin bilgi taleplerinin ve ihtiyaçlarının hızlı, etkili ve sürdürülebilir bir biçimde karşılanarak verimliliğin artması, çiftçi refahının yükselmesi ve gıda güvenliğinin güvence altına alınması olduğunu belirterek,Eskişehir'de bulunmaktan ve tüm kurum ve kuruluşlarda çalışma konularına gösterilen duyarlılık ile kendilerine gösterilen ilgiden dolayı İl Müdürümüz ALKAN'a teşekkür etti."

TARIMDANHABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ