Eskişehir’de ÇATAK toplantısı yapıldı

Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma (ÇATAK) Projesi kapsamında toplantı tertiplendi.

Eskişehir’de ÇATAK toplantısı yapıldı

Değerlendirme toplantısında konuşan Eskişehir Tarım ve Orman Müdürü İl Emine Sever, ÇATAK Programı'nın amacının toprak ve su kaynaklarının korunması, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi olduğunu belirtti. Sever, ÇATAK Projesi'nin 10 ilçe, 91 yerleşim birimi, 549 çiftçi ve 33 bin 334 dekar alanda uygulandığını ve toplam 4 milyon 39 bin 29 TL destekleme ödemesi yapılacağını aktararak, proje sayesinde mevcut tarım arazilerinin iyileştirilerek daha verimli hale getirileceğini ifade etti.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ