Eskişehir Tarım İl Müdürü görevine başladı!

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Emine Sever atandı. Sever, görevine başladı.

Eskişehir Tarım İl Müdürü görevine başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığının 06.11. 2018 tarihli yazısı ile Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atanan Emine Sever, dün itibariyle yeni görevine başladı.

EMİNE SEVER KİMDİR

1973 yılında Eskişehir'de doğdu. İlköğrenimini Eskişehir Millizafer İlkokulunda, orta öğrenimini Eskişehir İmam Hatip Lisesinde, lise öğrenimini ise Eskişehir Cumhuriyet Lisesinde tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi, Veteriner Fakültesi, 2003 yılında ise aynı üniversitenin Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalında Doktora eğitimini tamamladı.Halen açıköğretim fakültesi işletme bölümü 4.sınıf ogrencisidir.

1997 yılında Bingöl Genç İlköğretim Okulunda öğretmen olarak göreve başladı. 1998 yılında Kurumlar arası naklen geçiş yaparak Eskişehir İl Tarım Müdürlüğünde, 2001-2005 yılları arasında Denizli Tarım İl Müdürlüğü ve Denizli İl Kontrol Laboratuarında Veteriner Hekim olarak görev yaptı.

2005-2008 yılları arasında Ardahan ilinin Damal İlçesinde, İlçe Tarım Müdürlüğü görevini üç yıl tedviren yürüttü.

2008-2010 yılları arasında ise Erzurum Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğünde Toksikoloji Laboratuarını kurarak toksikoloji şefliğini yürüttü.

2010 yılında Sivas İl Tarım Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü olarak atandı ve 08 Haziran 2011 tarihinde Bakanlığın yeniden yapılanması ile Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olarak görevlendirildi.

SEVER'in bugüne kadar çeşitli mesleki ve akademik çalışması, yayınlanmış 4 adet bilimsel yayını, 1 sempozyum katılım belgesi bulunmaktadır. Birçok değişik konuda toplantı, kurs ve seminerlere katıldı, görev yaptığı süreç içerisinde çeşitli para ödülü ve takdirlerle ödüllendirildi. Ayrıca 2008-2010 yılları arasında TAGEM projeleri kapsamında 1 adet projede proje liderliğinde bulundu ve proje bitiminde proje bilimsel dergide yayınlandı.

Sivas Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü olarak görev yapmakta iken Eskişehir İl Tarım Ve Orman Müdürlüğüne atanan Dr.Emine Sever evli ve iki çocuk annesi olup iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

ZİRAAT ODASI BAŞKANI ESKİ İL MÜDÜRÜN ATAMASININ DURDURULMASINI İSTEMİŞTİ

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Emine Sever atanmadan önce Eskişehir Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, eski il müdürü Erdan Alkan'ın atamasının durdurulmasını istemişti. Tarım İl Müdürlüğü önünde açıklama yapan Buluşan, "Diyarbakır ve 7 ilde vatandaşlar müdürlerine sahip çıkarak tayinlerini durduruyorlar. Biz de İl Müdürümüzün görevine iade edilmesini istiyoruz" demişti.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 5 Adet Yorum Yapılmış.
10 Kasım 2018, 18:29

Hayırlı olsun

HDM
Hayırlı olsun müdür hanıma inşallah güzel hizmetlerde bulunacaktır. Bu arada başkan eski müdürün kalmasını istemiş hafi başkan hadi Allah versin başka kapıya
09 Kasım 2018, 21:25

SÎVASLI
Haberde kendisiyle ilgili önemli bir bilgi yazılmamış. Hem 2015 hem de 2018 seçimlerinde Sivas Milletvekili Aday Adayı idi. Sivas Vekili olamadı ama kendi memleketine müdür olmuş. Bir dahaki seçimlerde kendi memleketinden seçilir belki.
09 Kasım 2018, 09:05

Liyakat

XYZ
Aslında Eskişehire Tarım Müdürü olarak Afyon Tarım Müdür Yardımcısı Dr.Özden Dayı atanmıştı ama son anda onun yerine bu hanımı görevlendirdiler.Gerçi sebebini tahmin edersiniz ya yine de ben sorayım bilin bakalım neden ???
09 Kasım 2018, 08:33

Her İl müdürü

Horoz Nuri
Şimdi Yavaş yavaş oraya gidiyoruz !! Her il müdürü kendi memleketinden siyasi idarenin baskısı ile müdür yapılırsa ki- işte yakın zaman da yaşadığımız 7 il müdürünün yer değiştirme krizi patlak verir..İl müdürlerinin hele Devamı..Şimdi Yavaş yavaş oraya gidiyoruz !! Her il müdürü kendi memleketinden siyasi idarenin baskısı ile müdür yapılırsa ki- işte yakın zaman da yaşadığımız 7 il müdürünün yer değiştirme krizi patlak verir..İl müdürlerinin hele ki bu süreçte kendi ilin de il müdürü olarak atanması hiç etik değil o zaman siz bir ile il müdürü atarken, o memlekette doğmuş ve oralı olman gerekir.O zaman herkes tüm siyasi gücünü bağlantılarını ortaya koyarak il müdürü olacak Şekil A da görüldüğü gibi Eskişehirli eskişehire diyarbakırlı diyarbakıra urfalı urfaya ordulu orduya kırıkkaleli krıkkaleye nerde adalet liyakat hakkaniyet bu mu ???
08 Kasım 2018, 21:39

ABC
Sayın müdürede master da var doktora da. Üstelik iyi derecede ingilizce de bilmekteymiş. Eskişehir tarımını cok daha güzel yerlere taşıyacağı aşikar. Turkiyeye örnek olması dileğimizle kendisine yeni görevinde başarılar dileriz

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ