Edirne’de genç çiftçinin yüzü güldü

Edirne'de, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 39 genç çiftçiye toplam 1443 adet küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı

Edirne’de genç çiftçinin yüzü güldü

Edirne Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 39 genç çiftçiye, 35 dişi, 2 erkek olmak üzere 37 küçükbaş hayvan dağıtılırken, toplam 1443 hayvan dağıtıldı.

Genç Çiftçi Projesi'ne ilişkin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “2017 yılında ise 159 adet genç çiftçi projesinin uygulanmasına karar verilmiş olup, 4 milyon 770 bin TL ödenek tahsis edilmiştir. Büyükbaş 89 ve küçükbaş 39 proje olmak üzere, hayvancılık projeleri dışında uygulanan, 13 adet Tavukçuluk, 6 adet Seracılık, 6 adet Arıcılık, 5 adet Mantarcılık ve 1 adet Meyvecilik projesi olmak üzere toplam 31 adet proje tamamlanmış ve bu projeler için 930 bin TL hibe ödemesi gerçekleştirilmiştir."

Açıklamanın devamı, şu şekilde:

“İlimize tahsis edilen 39 adet küçükbaş hayvancılık projesi kapsamında her bir genç çiftçiye 35 dişi, 2 erkek olmak üzere 37 küçükbaş hayvan verilmesi planlanmıştır. Enez ilçesinden 2, Havsa ilçesinden 2, İpsala ilçesinden 6, Keşan ilçesinden 5, Lalapaşa ilçesinden 5, Meriç ilçesinden 5, Merkez ilçeden 3, Süloğlu ilçesinden 5 ve Uzunköprü ilçesinden 6 olmak üzere, 39 genç çiftçiye toplam 1443 adet küçükbaş hayvanın teslimi 28.11.2017 tarihi itibarı ile tamamlanmıştır."

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ