Çorum Tarım İl Müdürlüğü ile Hitit Üniversitesi anlaştı!

Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Hitit Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Çorum Tarım İl Müdürlüğü ile  Hitit Üniversitesi anlaştı!

Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Eflaz Ermiş, kurumlar arasında yapılan protokol hakkında açıklamalarda bulundu. Ermiş, “Bilindiği gibi, kurum olarak İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol çerçevesinde kırsal kesimde yaşayan, geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan, kendi ekonomik gücünü kazanamamış kadınlarımıza yönelik olarak alternatif ve gelir getirici üretim modelleri uygulatarak, kendi ekonomik kazançlarını elde etmelerini sağlamak amacıyla kadın çiftçilerin eğitilmesine yönelik kurslarımız devam ediyor" diye konuştu.

Müdür Ermiş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün imzaladığımız protokolle Üniversitemizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de destekleriyle eğitimlerimizin kapsamını genişletiyor ve İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunda alınan kararlar doğrultusunda kurslarımızın hedef kitlesini ve çeşitlerini arttırıyoruz. Protokol ile yapacağımız eğitimler neticesinde sürdürülebilir istihdam ve iş olanaklarını sağlayacak, göç olgusunu azaltacak, insanlarımızın sosyo ekonomik açıdan da gelişmesini sağlayacak ve istihdama katkı sağlamış olacağız."

Kaynak: Çorum Tarım İl Müdürlüğü
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.