Çiftçiye güneş paneli desteği

Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından yürütülen 'Toprağımı Güneşle Suluyorum Projesi' kapsamında, arazilerinde sulama kuyusu bulunan 11 çiftçiye, 11 adet güneş paneli ile sulama sistemi kuruldu.

Çiftçiye güneş paneli desteği

Konuya ilişkin Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, “Gölbaşı Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihale edilen bu proje ile yaklaşık 1000 dekar tarım arazisi sulanacak olup projemiz bölgede diğer çiftçilerimize örnek olacaktır. Kurulan sistemler, kurulum maliyetleri dışında herhangi bir bakım ve işletim masrafı olmadan, tamamen doğal ve bedava enerji sağlayacaktır" denildi.

SULAMA MALİYETİ DÜŞECEK

Açıklamanın devamında ise, şu ifadeler yer aldı: “Mart-Ekim ayları arası sulamanın yoğun olduğu dönemde güneşli gün sayısı bakımından avantajlı olan ilçemizde uygulanan bu proje ile güneş panellerinden bedava elektrik üretilecek ve bu sayede sulama maliyeti düşecektir."

HİÇBİR MASRAF ETMİYORUM

Projeden faydalanan çiftçilerden Mikail Köseler, "Şimdiye kadar jeneratörle suladığım arazimi şimdi hiç yakıt parası vermeden suluyorum, elektrik için hiçbir masraf etmiyorum. İlçemizde kuru tarımdan sulu tarıma geçişi özendirmek adına projeyi destekleyen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
20 Mayıs 2018, 02:18

Zeytin bahçesi kurmak

MURAT AKAR
Devlet en destek istiyorum
17 Mayıs 2018, 14:54

vatandaş
Elektrik kaçağının fazla olduğu yerlere de versinler sırtımızdan insinler artık. Batının sırtından geçiniyorlar. Ama hala "Devlet Bize Bakmıyır"

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ