Çiftçi kadınlar buzağılar için sahne tozu yuttu

Amasya'da sahne deneyimi olmayan bir grup çiftçi kadın, buzağı ölümlerini önlemeye yönelik bakanlığın çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla tiyatro oyununda rol aldı.

Çiftçi kadınlar buzağılar için sahne tozu yuttu

Amasya il Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün düzenlediği genç çiftçi uygulamalarına katılıp bir dizi eğitim aldıktan sonra yetkililerin önerisi üzerine 'Çiftçi kadınlar sahnesi' tiyatro grubunda buluşan 9 kadın çiftçi, yönetmen Mehmet Hopal'dan aldıkları eğitim sonrası Amasya Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelenen 'seradan sahneye' adlı iki bölümlük oyunda izleyicinin karşısına çıktı.

Köy yaşamından kesitlerin yanı sıra buzağı kayıplarının önlenmesi amaçlı çalışmaları kapsayan 2018 buzağı yılı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının tarımsal teşvik ve desteklemelerinin de aktarıldığı oyunu başarıyla sahneleyen kadınlar izleyiciden tam not aldı.

Kocası muhtar olduğu için muhtar eşi rolünü gerçek şekilde oynadığını belirten Aksalur köyünden 4 çocuk annesi Sultan Şilli, "Önce genç çiftçi olduk. Sonra sertifika aldık. Şimdi de tiyatrocu olduk" dedi.

Performansıyla dikkat çeken oyunculardan Taşova Gembükü köyünden Burcu Yılmaz da, "Sahnenin tozunu yuttuk. Çok mutluyuz" diye konuştu.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Lokman Gültekin ile Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Av. Sema Kendirci Uğurman'ın da aralarında olduğu izleyiciler tiyatrocu çiftçi kadınları kutladı.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ