Ceviz aşı ustaları eğitimden geçti!

Zonguldak, Bartın ve Karabük bölgesindeki ceviz aşı ustaları eğitimden geçti. Düzenlenen eğitim seminerine yoğun bir katılım oldu.

Ceviz aşı ustaları eğitimden geçti!

Zonguldak, Bartın ve Karabük bölgesindeki ceviz popülasyonunun aşılama yoluyla ve kültür çeşitleriyle kurulacak bahçelerle ıslah edilmesi amacıyla, kırsal yerleşimlerde yaşayan ceviz aşı ustalarını eğitmek ve Tarım Müdürlükleri personeline hizmet içi eğitim vermek amacıyla 5-9 Temmuz'da yapılan eğitim semineri sona erdi.

Kapanış törenine eğitimi veren akademisyenler Prof. Dr. Seyit Mehmet ŞEN, Prof. Dr. Turan KARADENİZ ve Prof Dr. Faik Ekmel TEKİNTAŞ, Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cemalettin ÇATAKLI, İl Müdür Yard. Hasan AKCAALAN, K.T.V. Şb Müd. V. Engin Hasan SARI, İlçe Müdür V. Hüsnü YAZICI, Kanatlı Hayvan Eti Üreticiler Birliği Başkanı Osman BAYRAKLI İl ve İlçe Personelleri ile çiftçi kursiyerler katıldı.

Törende İl Müdürü Cemalettin ÇATAKLI yaptığı konuşmada Bakanlık olarak çiftçi eğitimlerine verilen öneme vurgu yaparak bu tür eğitimlerin artarak devam edeceğinin, ayrıca ceviz ve fındık konusunda ilimizde bir panel yapılacağı haberini vererek bu konuda İl Müdürlüğü olarak çok daha ileri işlere imza atılacağı müjdesini verdi. Vali Ahmet ÇINAR'a tarıma verdiği her türlü desteğinden dolayı teşekkür eden Çataklı, ayrıca eğitmenlere ve projenin yürütülmesini sağlayan BAKKA ve İlçe Müdürlüğü ile İl Müdürlüğü personellerine de teşekkür etti.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ