Çanakkale’de genç çiftçilerin yüzü güldü!

Çanakkale'de, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 174 genç çiftçiye 840 büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.

Çanakkale’de genç çiftçilerin yüzü güldü!

Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 174 genç çiftçiye 840 büyükbaş hayvan dağıtıldı. Dağıtım töreninde konuşan İl Müdürü Erdem Karadağ, “İlimizde Bakanlığımızın başlatmış olduğu Genç Çiftçi Projesi kapsamında 174 tane hayvancılık projesine destek verildi. Bunların 26 tanesi Gelibolu'da, Eceabat'ta ve Gökçeada ilçelerimize dağıtımı yapılacaktır. İlk olarak büyükbaş hayvan dağıtımı Gelibolu ilçemizdeki Adilhan köyünde Figen hanımla başlamıştır. Figen hanımdan çok iyi bakım ve besleme bekliyoruz, kendilerini sık sık ziyaret edeceğiz. Her türlü sorunlarında il müdürlüğü olarak yanlarındayız. Kendilerini tebrik ediyorum, başarılar diliyorum" diye konuştu.

Kaynak: Çanakkale Tarım İl Müdürlüğü
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ