Batman’da kırsal kalkınma yatırımları bilgilendirme toplantısı

Batman'da kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Batman’da kırsal kalkınma yatırımları bilgilendirme toplantısı

Konuyla ilgili olarak Batman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"İl Müdürlüğümüzün konferans salonunda düzenlenen toplantıya; İl Müdürümüz Nurettin KİYAS, Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif GÜNEŞ, Şube Müdürlerimiz, yatırımcılar, tarımsal danışmanlar ve çiftçiler katıldı.

Teknik personelimiz tarafından, katılımcılara 12. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları tebliğinin içeriği ve uygulama şartları slayt eşliğinde sunum yapılarak anlatıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürümüz Nurettin KİYAS; “Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan 12. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı hakkında yatırımcılarımızı bilgilendirdik. Batman son 2-3 yıldır kırsal kalkınma programı yatırımlarında gittikçe yükselen bir başvuruyla öne çıkıyor. Geçen yıl 39 projemiz bakanlığımız tarafından uygun görüldü. Bu projelerin 29'u uygulamaya geçti, geri kalan 10 projeyi yatırımcı uygulamaktan vazgeçti. Bu yıl yüksek oranda başvuru beklediklerini belirten Kiyas, bu yıl programda birkaç değişiklik yapıldı. Özellikle kaz ve hindi yetiştiriciliği ile küçük çaplı mezbahalarla ilgili yeni başvurular alınacak. Bu da ilimizin ihtiyacı olan konulardı. Program 11 Aralık 2017'de sona erecek. Bu sürede yatırımcılarımızla ilgileneceğiz ve ilimize daha çok proje uygulanması için gereken çabayı göstereceğiz." Diye konuştu.

Sunumda sonra İl Müdürümüz Nurettin KİYAS tarafından, katılımcıların sorularına detaylı bir şekilde cevap verilip program sona erdi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ