Arıcılık için sertifika aldılar!

Elazığ'da Bitki Zararlıları ile Mücadele ve Arıcılık Kursları sona erdi. Merkeze bağlı Değirmenönü Köyünde düzenlenen Bitki Zararlıları ile Mücadele ve Arıcılık kurslarına katılan ve sertifika almayı hak eden 58 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi.

Arıcılık için sertifika aldılar!

Düzenlenen törene; İl Müdürü Turan KARAHAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yaşar ERDOĞAN, Değirmenönü Köyü Muhtarı Mustafa ERGÜN, İl Müdürlüğü teknik personeli ve kursiyerler katıldı.

İl Müdürü KARAHAN; 2018 yılı eğitim seferberliği kapsamında İlimiz merkeze bağlı Değirmenönü Köyünde Bitki Zararlıları ile Mücadele ve Arıcılık kursları düzenledik. Bu kurslardan “Bitki Zararlıları ile Mücadele” İl Müdürlüğümüz Koordinatörlüğünde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş Kur destekli, Arıcılık Kursu ise İl Müdürlüğümüz Koordinatörlüğünde ve Halk Eğitim Merkezi destekli düzenlendiğini belirten KARAHAN; “Bayanlara yönelik bitki besleme kursuna müracaat eden 20 bayan kursiyerimiz başarı göstererek bitki zararlıları ile mücadele sertifikasını, arıcılık kursuna katılan 26' sı bay, 2'si bayan, toplam 28 kursiyerimiz de başarı göstererek arıcılık sertifikası almayı hak etmişlerdir. Kurslara katılan çiftçilerimiz eğitimle birlikte doğru bildikleri yanlışları terk ederek, doğru uygulamaları yapacaktır” dedi.

TARIMDANHABER
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ