Antalya’da sulama kontrolü yapıldı

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Korkuteli ve Elmalı bölgesinde uygulanan bireysel damlama sulama projelerinde kontroller gerçekleştirdi.

Antalya’da sulama kontrolü yapıldı

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından, Korkuteli ve Elmalı bölgesinde uygulanan bireysel damlama sulama projelerinde kontroller yapıldı.

Konu ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, şu açıklama yapıldı:

Proje sahiplerinin de hazır bulunduğu ceviz-asma ve armut bahçelerinde kurulan sulama sistemleri çalıştırıldı, proje metrajları incelendi. Başvuru sahiplerine, destekleme ödemelerinin Ziraat Bankası hesaplarına yatacağı bildirildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2006 yılında başlattığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Antalya'da 2006 – 2016 yılları arasında 442 adet bireysel damlama sulama projesi gerçekleştirilerek, 3 milyar 143 milyon 492 TL hibe ödemesi yapıldı ve 12 bin dekar meyve bahçesi damlama sulamaya kavuşturuldu. 2017 yılında ise 3 proje gerçekleştirildi ve 213 dekar alanda uygulandı. Projelere, 61 milyon 219 bin TL hibe ödemesi yapılacak. Bireysel Damlama Sulama projelerine başvuru zamanı; her yıl 1 Ocak tarihinden itibaren, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne yapılmaktadır.”

Kaynak: Antalya Tarım İl Müdürlüğü
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ