Anız yakana verilen ceza belli oldu

Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü Nail Kırmacı, anız yakan çiftçiye dekar başına 48,58 TL idari para cezası kesileceğini söyledi.

Anız yakana verilen ceza belli oldu

Çiftçilere anız yakmamaları konusunda uyarıda bulunan Kırmacı, anız yakma başına 48,58 TL ceza yaptırımı uygulandığını belirtti. Kırmacı, “Çiftçiler bir an önce toprağın hazır hale gelmesi ve mazot tüketimini azaltmak için bilinçsizce anız yakma yoluna gidiyor. Bu hem toprakta yaşayan mikroorganizmalara hem de diğer canlılara zarar vermekte. İnsan sağlığını da önemli derecede etkiliyor" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
09 Ağustos 2018, 09:51

Parasını verir anızı yakar.Daha ağır ceza olmalı.Hapis cezası olmalı.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ