Amasya’da genç çiftçilere büyükbaş hayvan dağıtıldı

Amasya'da, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 16 genç çiftçiye 96 adet büyükbaş hayvan dağıtıldı.

Amasya’da genç çiftçilere büyükbaş hayvan dağıtıldı

Amasya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 16 genç çiftçiye 96 adet büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı. Dağıtım töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin, “2017 yılı itibari ile toplamda 160 kişiye 4 milyon 800 bin TL'lik proje onaylanmış olup, ilimiz tarım ve hayvancılığına çok büyük katkılar sağlayacaktır. Bugün burada 16 genç çiftçimize 96 adet son parti büyükbaş hayvanları teslim ediyoruz. Genç çiftçi projeleri Bakanlığımızın uyguladığı en önemli projelerindendir. Çünkü geçen sene ilimizde dağıtılan 156 genç çiftçi projesi arasında başarısız örnek bulunmamaktadır. Bu projenin geçen yılki çiftçilere hayırlı olduğunu biliyorum, sizin de başarılı olacağınıza canı gönülden inanıyor sizlere, ilimize ve ülkemiz tarım ve hayvancılığına hayırlı olmasını diliyorum" açıklamasını yaptı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
06 Aralık 2017, 12:15

Çiftçilere dana dağıtılır haber olur, koç koyun dağıtılır haber olur, fidan dağıtılır haber olur. Allah aşkına bu tür çalışmaların haber değeri var mı? Medyatik müdürlere taktım bir defa

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ