Adana’da bitkisel atık ele alındı

Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, üreticilere yönelik 'Bitkisel Atıkların Enerji Üretiminde Kullanılması” konulu toplantı gerçekleştirdi.

Adana’da bitkisel atık ele alındı

İl Müdürlüğünde düzenlenen 'Bitkisel Atıkların Enerji Üretiminde Kullanılması” konulu toplantının açılışında konuşan Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, bitkisel atıkların, özellikle de mısır ve pamuk anızlarının enerji üretiminde kullanılmasının önemine vurgu yaparak, bu yöntemle hem anız yakılmasının önüne geçilebileceğini kaydetti.

Tekin, anız bedeli ödenerek bunun üreticilere kazanç sağlayacağını belirterek, anız yakmayanlara destekleme ödemesi yapılacağının yakanlara ise ceza uygulanacağının öngörüldüğünü vurguladı.

Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

TARIMDAN HABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım İl Müdürlükleri HABERLERİ