Türkşeker'den 14 ay vadeli şeker satışı

Türkşeker, 10, 12 ve 14 ay vadeli şeker satışlarına başladı.

Türkşeker'den 14 ay vadeli şeker satışı

Vadeli şeker satışıyla ilgili olarak Türkşeker tarafından yapılan duyuru şöyle:

17/02/2017 tarihinden itibaren başlamak üzere aşağıda isimleri yazılı Fabrikalarımızda; vade farkı alınmaksızın KDV Hariç TL/Kg 2,68 fiyatla % 20- 25. i peşin % 75-80. i 10 - 14 ay vadeli olarak satışa sunulmuştur.

Diğer fabrikalarımızda şeker satışlarına KDV Hariç TL/Kg. 2,68 fiyattan devam edilecektir.

Peşinatlı vadeli satışlara ikinci bir talimatımıza kadar devam edilecektir.

Şirket bazında 3.000 ton ve üzeri şeker alana +1 ay ilave vade, 5.000 ton ve üzeri şeker alana + 2 ay ilave vade uygulanacaktır. Müşterilerimizin bu uygulamadan yararlanabilmesi için aynı günde 3.000 ton veya 5.000 ton şeker alımı için fabrikalarımıza müracaat edilmesi ve bu miktara isabet eden % 20-25 peşinatı ile KDV'nin tamamının yatırılması gerekmektedir.

Örnek: Müşteri A, 2 ay ilave vade almak amacıyla vadeli satış yapacak fabrikalarımız içerisinde yer alan Afyon Fabrikasından 2.000 ton, Çorum Fabrikasından 2.000 ton ve Yozgat Fabrikasından da 1.000 ton olmak üzere toplam 5.000 ton şeker alım talebinde bulunmuş olsun. Müşteri A, almayı taahhüt ettiği 5.000 ton şeker bedeline isabet eden Katma Değer Vergisi tutarı ile % 20-25 peşinat tutarını aynı gün şekeri talep etmiş olduğu fabrikalarımıza ödediği takdirde ilave vade alımı için gerekli şartları yerine getirmiş olduğundan her üç fabrikadan da alacağı şekerler için 2 ay ilave vade hakkını kazanmış olacaktır.

Tahsisi yapılan şekerin % 20-25 inin faturası peşin kesilecek ve teslimata hemen başlanacak olup, % 75-80 inin faturası ise teminat mektubunun teyidi usullerimiz dahilinde alındıktan sonra kesilerek teslimata başlanacaktır.

Talep toplaması ve tonaj sınırlaması olmayacak, peşinatı ve KDV.si yatan müşterilerimizin talepleri karşılanacak ve şekerin faturası derhal kesilecektir. Ancak; Peşinatlı vadeli şeker satışlarında bir firma ile vadeli satış yapan fabrikalarımızdan en fazla 20.000 ton bağlantı yapılacaktır.

Satılan şeker için vade farkı alınmayacaktır.

Talep edilen şekerin tamamına isabet eden KDV tutarı peşin tahsil edilecek, KDV'si peşin yatmayan talepler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sözleşmeye bağlanarak faturası kesilen şekerin ambarda muhafaza süreleri, fatura kesim tarihinden itibaren başlamak üzere yukarıda belirtilen fabrikalarda 30 iş günü olacaktır.

Faturası kesilen şekerin ambarda muhafaza süresi içerisinde teslim edilmesini sağlamak amacıyla usullerimiz dahilinde Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri de yükleme yapılacaktır.

Kaynak: TürkşekerYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ