Türkiye 2023'te nişasta bazlı şekerlerin istilasına uğrayacak!

ABD merkezli Cargill'in maksadı ifşa oldu. Kamuoyundan saklanan Cargill raporunda korkunç bir öngörü ortaya çıktı. Bu öngörüye göre Cumhuriyetin 100'üncü yılında, Türkiye'de nişasta bazlı şeker tüketimi bugüne göre 6 kat artarak 1 milyon 600 bin tona çıkacak. Bu öngörünün gerçekleşmesi ise şeker fabrikalarının özelleştirilmesine bağlı!

Türkiye 2023'te nişasta bazlı şekerlerin istilasına uğrayacak!
ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill'in kamuoyundan saklanan skandal raporundan, skandal bir öngörü ortaya çıktı! Şeker fabrikaların satılmasını ve kotaların kaldırılmasını isteyen Cargill, hükümete çarpıcı bir öngörüde bulundu. Buna göre taleplerinin gerçekleşmesi durumunda 2023 yılında Türkiye'de nişasta bazlı şekerlerin arzı 1 milyon 600 bin tona çıkacak. Cargill, bu öngörüsünü kotaların kaldırıldığı durumda yaptığı için piyasaya arz edilecek 1 milyon 600 bin ton nişasta bazlı şekerin tamamın tüketileceği anlamına geliyor.

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, şeker fabrikaların özelleştirilmesiyle ilgili asıl niyetler ortaya çıkmaya başladı. ABD merkezli Cargill'in hükümete yönelik hazırladığı sektör raporunda şeker fabrikalarının satılması durumunda Türkiye'de nişasta bazlı şeker tüketiminin 2023 yılında 1 milyon 600 bin tona çıkacağını öngördü. Mevcut durumda nişasta bazlı şekerlerin 240 bin ton kotası bulunurken, bu öngörü fabrikaların satılması durumunda şeker piyasasının tamamen nişasta bazlı şekerlere kayacağını gösteriyor.

CARGİLL'DEN ENDİŞELENDİREN ÖNGÖRÜ!

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, nişasta bazlı şekerlerin başta kanser olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkardığı yönündeki çarpıcı raporunun ardından ABD merkezli Cargill tarafından ülkenin geleceğini tehdit eden korkunç bir öngörüde bulunuldu.


İŞTE O SKANDAL VE DÜŞÜNDÜREN ÖNGÖRÜ!


CARGİLL ÖNGÖRÜSÜNÜN GERÇEKLEŞMESİNİ ŞEKER FABRİKALARININ SATIŞINA BAĞLADI

Sağlık Bakanlığı'nın Bilim Kurulu'nun hazırladığı raporun aksine nişasta bazlı şekerlerin pancar şekeri gibi sağlıklı olduğunu iddia eden Cargill, 2023 yılında nişasta bazlı şekerlerin arzının 1 milyon 600 bin tona çıkacağını öngördü. Cargill, bu öngörüsünün gerçekleşmesini de şeker fabrikalarının satılmasına ve şeker kotalarının kaldırılmasına bağladı.

DÜŞÜRÜLMESİ TARTIŞILIRKEN 6 KAT ARTACAK!

Avrupa'ya göre çok yüksek olmasından dolayı Türkiye'de nişasta bazlı şekerlerin kotasının düşürülmesi beklenirken, kamuoyundan gizlenen Cargill raporuna göre bu rakam şeker fabrikalarının satılmasıyla birlikte korkunç boyutlara ulaşacak.

FABRİKALARIN KAPANACAĞINI CARGİLL TEYİT ETTİ!

Sektör yetkilileri, fabrikaların mevcut özelleştirme modeliyle satılması durumunda birçok fabrikanın kapacağının altını çizerken, Cargill raporu da bu öngörüyü teyit etti. Çünkü 2023 yılında nişasta bazlı şeker arzının 1 milyon 600 bin tona çıkması nüfus artışından değil pancardan üretilen şekerin azalması ile mümkün olacak. Cargill'in bu öngörüsü, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun hazırladığı rapor ile birlikte düşünüldüğünde şeker fabrikalarının satılması durumunda Türkiye'nin tamamen nişasta bazlı şekerlerin istilasına uğrayacağını gösteriyor.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
16 Eylül 2018, 17:05

Zaten istila edildik bunlar milli ya güya italat italat Osmanlı'nın son döneminde kapitülasyonların gibi Bizim sonumuz getirdi
28 Şubat 2018, 20:45

.
Hiloğğ 2023 reis lozan mısırlı dondurma türkçe ezan hüloğğğ minare süngü cehape yeni ak-it.Kelime havzası ve beyni bunlarla dolu tüm benliği kin nefret ve açgözlülükle bürünmüş sağlam aklı ve düşünmeyi angarya sayan psiko Devamı..Hiloğğ 2023 reis lozan mısırlı dondurma türkçe ezan hüloğğğ minare süngü cehape yeni ak-it.Kelime havzası ve beyni bunlarla dolu tüm benliği kin nefret ve açgözlülükle bürünmüş sağlam aklı ve düşünmeyi angarya sayan psikolojisi bozuk acizlere affedin ne desek boş.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ