Trabzon’da küçük Hollanda kapandı!

Trabzon'da, coğrafi tescilli Tonya tereyağının üretildiği süt fabrikasının ekonomik sorunlar nedeniyle üretime ara vermesi bölge sakinleri tarafından üzüntüyle karşılanırken, acı bir gerçeği de gözler önüne serdi.

Trabzon’da küçük Hollanda kapandı!

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf, Tonyakoop örneğinde olduğu gibi ülke hayvancılığının da geldiği noktayı özetliyor.

Sosyal medyada 3 fotoğrafla birlikte şu bilgiler paylaşıldı...

1.Fotoğraf: Yıl 1969 dönemin aydınlanmacı öğretmenleri öncülüğünde kurulan Tonya ve Bütün Köylerini Kalkındırma Kooperatifi temel atma töreni.

2. Fotoğraf: Bir Marka olan Tonya Süt Fabrikasının 1987 yılında Cumhuriyet Gazetesinde yer alan haberi.

3.Fotoğraf: Yıl 2018,yıllardır uygulanan liberal ekonomik politikalar sonucu kapana fabrika...

TARIMDANHABER

Etiketler:


Yorumlar

Toplam 4 Adet Yorum Yapılmış.
13 Kasım 2018, 15:20

yorumsuz

bu haber hayvancılığı bittiğinin haberidir . tek kelime ile
12 Kasım 2018, 18:32

Temel
Tarım müdürü ne iş yapar..neden bu noktaya gelmeden önce bir faaliyette bulunmamış..leyleğin ömrü lak lakla geçer misali ne iş yapmış bu adam trabzona karteşim.
12 Kasım 2018, 00:29

SÜT

Tonya
Durmak yok yola devam........,!
12 Kasım 2018, 00:22

Berra
Üzüntü verici.tonya ve köyleri tarımsal kalkınma kooperatifinin kapanması üzüntü verici..

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ