Tekfen Tarım'dan buğday için özel çalışma!

Tekfen Tarım'ın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi olarak yetkilendirilen Adana-Agripark tesislerinde buğday için özel çalışma yapılıyor. Tesislerde, Türkiye'ye has gen kaynaklarını kullanarak verimli ve kalite değerleri yüksek ekmeklik, makarnalık, bisküvilik buğday ıslahına da başlandı.

Tekfen Tarım'dan buğday için özel çalışma!

Adana'da faaliyetlerini sürdüren Türkiye'nin ilk ve sayılı teknolojik tarım merkezlerinden biri olan Tekfen Tarım Adana Agripark Tesisleri, Anadolu'nun zengin biyoçeşitliliğini kaynak olarak kullanarak çiftçilere hastalıklardan ari, kaliteli tohumluk ve fidan üretiyor.

Tekfen Tarım, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi olarak yetkilendirilen merkeze 15 milyon liralık yatırım yaptı.

Ar-Ge merkezinde, 25'i aşkın hastalıkla mücadele eden patates tohumluğu üzerine yapılan çalışmaların yanı sıra erik, kiraz ve muz fidanı ıslah çalışmaları, üretimi ve ihracatı yapılıyor. Türkiye'ye has bir lezzeti olan Anamur muzunun tekrar sağlıklı koşullarda çoğaltılması için de projeler yürütülüyor.

Tekfen Tarım, Ar-Ge Merkezi'nde bunun yanında Türk halkının temel gıda maddesi olan ve un, makarna, bisküvi, bulgur, irmik gibi ihraç kalemi sanayi ürünlerinin hammaddesi buğday için de özel çalışmalar yapıyor. Tekfen Tarım'ın Türkiye'ye has gen kaynaklarını kullanarak verimli ve kalite değerleri yüksek ekmeklik, makarnalık, bisküvilik buğday ıslahına da başladığı belirtildi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
12 Aralık 2018, 17:45

Guzel

Guzel birşey emeği geçenlere tesekkurler

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ