Tavuk devinin konkordato süresi uzatıldı

Tavukçuluk sektöründe konkordato ilan eden firma sayısı her geçen gün artıyor. Tavukçuluk devi Keskinoğlu'nun konkordato süresi 1 yıl daha uzatıldı.

Tavuk devinin konkordato süresi uzatıldı

Türkiye'nin köklü firmalarından Keskinoğlu Tavukçuluk, konkordato süresini 1 yıl daha uzatıldı. Sözcü'nün haberine göre, şirketten yapılan açıklamada, "11 Haziran 2018 tarihinde ticari faaliyetlerimizi aralıksız devam ettirebilmek adına başvurduğumuz konkordato için şirketimize tanınan 5 aylık geçici mühlet, finansal tablolarımızın incelenmesinin ardından Akhisar 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin takdiriyle kesin süre olarak 12 ay daha uzatıldı" ifadeleri kullanıldı.

TARIMDAN HABERYorumlar

Toplam 3 Adet Yorum Yapılmış.
10 Kasım 2018, 20:48

etçilerde sıkıntı var

irfan
yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde sıkıntı yok. etçi broilerde sıkıntı var. oda yemi oluşturan hammaddelerin ithalata dayalı olması. yurt dışı ile yarıştığımız broiler tavukçuluğu mutlaka devlet korumaya alması lazım. özelli Devamı..yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde sıkıntı yok. etçi broilerde sıkıntı var. oda yemi oluşturan hammaddelerin ithalata dayalı olması. yurt dışı ile yarıştığımız broiler tavukçuluğu mutlaka devlet korumaya alması lazım. özellikle sahada kümes sahipleri korunmalı sonra firma. şimdiye kadar yurt dışından getirmek daha ucuz deyip içerde bu hammadleri bir şekilde elde etme yoluna gitmedik. bu paramızın değerinin düşmesini avantaja çevirmeliyiz. ithalatı azaltıp içerde bunları bir şekilde üretmeliyiz.
10 Kasım 2018, 01:28

Konkordato

Çiftçi
Ben de çiftçi olarak konkordato ilan ediyorum.Devlet benimde borçlarımı ertelesin ama nerde.Acaba karlarından zarar ediyor bu şirketler.Ekonomi haberlerinde şirketlerin çoğu kar ediyor.nasıl iş anlamadım.
10 Kasım 2018, 00:19

Gidişat

Osman
Hiç iyi değil, ama hükümet ve bürokratlara göre çiçekler, kelebekler, arılar; aman ne tatlılar.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ