Taşeron işçiler işten çıkarıldı fabrikalar alıcıya teslim edildi!

Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan özelleştirme ihalesi ile satılan Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikaları, ihaleyi kazanan Albayrak Holding'e dün teslim edildi. Fabrikalarda çalışan 130 civarında taşeron işçinin işine de son verildi. İki şeker fabrikası 287 milyon lira gibi komik bir rakama satılmıştı.

Taşeron işçiler işten çıkarıldı fabrikalar alıcıya teslim edildi!

Özelleştirme İdaresi'nde dün düzenlenen törenle Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikaları, Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ'ye teslim edildi. Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu'dan fabrikaları devraldı.

PANCAR VERİMLİLİĞİNDE AVRUPA HEDEFİ

Devir töreninde konuşan Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, çiftçi ile beraber çalışacaklarını belirterek, şeker pancarı üretiminde verimliliğe dikkat çekti. Ahmet Albayrak, Avrupa'da dekar başına 10-12 ton olan şeker pancarı üretiminin Türkiye'de ancak 5-6 ton düzeyinde gerçekleşebildiğini belirtirken, verimliğin Avrupa rakamlarına ulaşması için yurt dışındaki firmalarla temas halinde olduklarını bildirdi. Ahmet Albayrak, “Bunun sağlanması halinde hem Türkiye'miz hem de çiftçimiz kazanacak" dedi.


Kelepir fiyata satılan fabrikadaki taşeron işçiler de işten çıkarıldı! Haber için tıklayın...


TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
17 Temmuz 2018, 16:03

Tarım Kredi KOOPARATIF
Hayırlı bayramlar..

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ