TAREKS’te işçilerin çoğu Öz Orman-İş’e geçti!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan Tareks Hayvancılık A.Ş.'nin Ankara, Yozgat, Kırklareli-Lüleburgaz'daki tesislerinde çalışan işçilerin, Tarım-İş'ten ayrılarak Öz Orman-İş'e geçtiği kaydedildi.

TAREKS’te işçilerin çoğu Öz Orman-İş’e geçti!

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Öz Orman-İş Sendikası, daha önce Tarım-İş'in örgütlü olduğu Tareks'te, geçtiğimiz Haziran ayında başlatılan örgütlenme çalışmaları sonucunda işçilerin çoğunun Öz Orman-İş'e geçtiğini belirtti. Öz Orman-İş Sendikası'nın TAREKS'te toplu iş sözleşmesi yetkisi için gerekli çoğunluğu sağladığı kaydedildi.

HAYVANCILIĞIN GELİŞMESİNE ÖNEMLİ KATKILAR SUNUYOR

Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin bir iştiraki olan Tareks A.Ş.'nin, kurduğu modern tesislerde damızlık besi ve süt hayvanları üretimi yaptığını ve ülkemiz hayvancılığının gelişmesine önemli katkılar sunduğunu söyledi.

Settar Aslan, böylesine önemli bir hayvancılık kuruluşunda hizmet veren işçilerin Öz Orman-İş'in güçlü çatısı altında birleşmesinin emeğin yararına olduğunu belirterek, "Bu birlikteliğin, hem Tareks A.Ş. çalışanlarımıza, hem de Tarım Orman Bakanlığı bünyesindeki tüm işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
26 Temmuz 2018, 20:58

Işçilerin sonu memurlara benzemez inşallah. Önümüzde çok kötü bir memur sendikası! Örneği var.
26 Temmuz 2018, 17:31

Hepsi için değişim şart

Malesef koop iş hiç taşeron larının yanın da durmuyor kadro sorunu yaşınıyor darısı kooparatif çalışan taşeron kardeşlerimizin olur inşallah

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ