Sütaş'a sürdürülebilir iş ödülü!

Türkiye'de yılın başarılı sürdürülebilir iş modellerini ödüllendirerek iş dünyasına örnek olmalarını teşvik etmeyi amaçlayan Sürdürülebilir İş Ödülleri'nde Sütaş, Atık Yönetimi kategorisinde "Çiftlikten Sofralara" Değer Zinciri Atık Yönetim Modeli ile ödüle layık görüldü.

Sütaş'a sürdürülebilir iş ödülü!

Son 13 yıldır süt ve süt ürünleri sektöründe Türkiye'nin lider markası Sütaş; sürdürülebilirlik anlayışıyla yürüttüğü faaliyetlerini, Sürdürülebilir İş Ödülleri Atık Yönetimi kategorisinde aldığı ödülle perçinledi.

43 yıldır sütün iyiliği ve bereketini yayma tutkusuyla faaliyet gösteren Sütaş'ın misyonunun temelini, "Çiftlikten sofralara süt değer zincirini ve emanet edilen kaynakları en verimli şekilde yönetip geliştirmek" oluşturuyor. Bu anlayışla, sürdürülebilirliği tüm boyutlarıyla iş yapış şekli haline getiren Sütaş, 'Çiftlikten Sofralara' entegre iş modeliyle, bireylerin yaşam kalitelerini artıran, sağlık ve mutluluk veren, doğal lezzetli süt ve süt ürünleri sunuyor.

Bu yıl beşincisi düzenlenen 'Sürdürülebilir İş Ödülleri' sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı projeleri geniş kitlelerle paylaşarak Türkiye'de sürdürülebilirlik dönüşümünü teşvik etmeyi amaçlıyor. Yenilikçi, döngüsel ve sorumlu iş modellerine geçişi hızlandırmak ve bütüncül olarak sürdürülebilir yaklaşımlara sahip projelerin rol model olmasını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmanın kazananları, Türkiye'nin önde gelen isimlerinden ve akademisyenlerden oluşan 35 kişilik jürinin değerlendirmesi sonucunda belirlendi.17 Ekim'de Fairmont Quasar İstanbul'da gerçekleştirilen ödül töreninde toplam on dört kategoride ödül verildi.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ