Şekerde Milli Kalalım!

Hükümetin yerli ve milli şeker fabrikalarına yönelik özelleştirme kararına kamuoyunda tepkiler giderek artıyor.

Şekerde Milli Kalalım!

TÜRKŞEKER'in bünyesindeki 14 şeker fabrikasının satılması durumunda üretim bütünlüğü bozulacağı için ülkede pancar üretimi tehlikeye girecek. Stratejik sanayi bitkisinin üretimini zafiyete uğratacak yanlış özelleştirme kararından vazgeçilmesi gerekiyor. Bundan dolayı kamuoyu duyarlılığı büyük önem taşıyor. Tarımdan Haber olarak bugün twitter hesabımızdan başlatacağımız #ŞekerdeMilliKalalım hashdag'ıne desteğinizi bekliyoruz.
Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na çağrımız;Ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının mevcut politikalarla özelleştirilmesi durumunda birçok fabrika kapanmak zorunda kalacaktır. Fabrikaların kapanması ülkenin pancar üretimini tehlikeye sokacak ve şeker sektöründe derin yaralar açacaktır. Bu özelleştirmenin tek kazananı ABD merkezli mısır şurubu üreticisi Cargill olacaktır.


Çiftçinin ve ülke ekonomisinin kaybetmemesi için şeker fabrikalarının özelleştirmeye değil ‘YENİDEN YAPILANDIRMAYA’ ihtiyacı var. Onun için başta çiftçi ve işçi olmak üzere 80 milyon tüketici daha önce kamu yararına birçok konuda yaptığınız gibi sizden gelecek sevindirici bir haberi bekliyor.