Şeker işçilerine müjde Kültür Bakanı'ndan geldi!

Kadro ve mevsimlik işçi sorunundan dolayı ciddi mağduriyetlerin yaşandığı şeker fabrikalarında, çalışanlara müjdeli bir haber geldi. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, şeker fabrikalarında geçici işçilerin statülerinin iyileştirilmesi konusunda yapılan çalışmaların son aşamaya geldiğini açıkladı.

Şeker işçilerine müjde Kültür Bakanı'ndan geldi!

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Şeker Fabrikası işçilerinin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini bildirdi.

Bakan Avcı, AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay'la birlikte Eskişehir Şeker Fabrikası işçileriyle öğle yemeği yedi. Yemek sonrası açıklamalarda bulunan Avcı, şeker işçilerinin sorunlarını bildiklerini söyledi. Avcı, “İnşallah hem geçici işçi kardeşlerimizin statülerinin iyileştirilmesi için hem de fabrikanın daha verimli hale gelmesi için alınacak tedbirler konusunda çalışmalarımız son safhaya gelmiş durumda.

Sizlere, ailelerinize hayırlı, sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. Sağlık içinde, huzur içinde, afiyet içinde, istikrar içinde hep birlikte Türkiye'yi büyütmeye devam edeceğiz. Türkiye, son 15 yılda 2'ye 3'e katladı. Ama engelli koşularla oldu. Engellerle boğuşa boğuşa bugünlere kadar geldik. İnşallah 16 Nisan'dan sonra daha düz koşu, ayaklarımızda prangalar, engeller kaldırılmış olarak her alanda Türkiye'yi bulunduğumuz yerlerden çok ileri noktalara taşımak için el birliğiyle çalışacağız" dedi.

Kaynak: Eskişehir.netYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ