Şeker fabrikalarının hızlı satışına acil onay!

Özelleştirme İdaresi'nin yangından mal kaçırırcasına alelacele satış ihalesini yaptığı 5 şeker fabrikanın satışı Başkanlığını Başbakan Binali Yıldırım'ın yaptığı Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından onaylandı.

Şeker fabrikalarının hızlı satışına acil onay!

Özelleştirme Yüksek Kurulu, 5 şeker fabrikasının satışına onay verdi. Turhal, Yozgat, Çorum, Kırşehir ve Bor şeker fabrikalarının satışı Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından onaylandı.

Hükümetin kamuoyunun tepkisine rağmen şeker fabrikalarının satışında ısrarlı davranması manidar bulunuyor.

Başta emekliler olmak üzere 24 Haziran seçimlerinden dolayı toplumun farklı kesimlerine ekonomik ve sosyal paketler açıklayan hükümetin, çiftçinin aleyhine olan şeker fabrikalarının satışına onay vermesi dikkat çekti.

Özelleştirme İdaresi'nin satış kararının iptali ve yürütmenin durdurulması için Şeker-İş Sendikası tarafından Danıştay'a dava açılmıştı. Danıştay'ın kararının beklenmeden 5 şeker fabrikasının satışının onaylanması 'acil' onay tepkilerine neden oldu.

TARIMDANHABER
Yorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
08 Mayıs 2018, 09:33

Devam

Deniz Kara
Durmak yok satışa devam

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ