Pancar çiftçisi: 'Şeker fabrikalarının UBER kadar değeri yok mu?'

Cam filminden sonra UBER konusunda da tavrını ortaya koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kamuoyun tepkisine rağmen aynı hassasiyeti şeker fabrikaları konusunda göstermemesi dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir çok şeker fabrikasının kapanmasına neden olacak ve doğrudan Cargill'in lehine olan şeker fabrikalarının satışına karşı sessiz kalırken, cam filminden sonra UBER konusunda da tavrını ortaya koyması, 'Şeker Fabrikalarının UBER kadar değeri yok mu?' eleştirilerine neden oldu.

Pancar çiftçisi: 'Şeker fabrikalarının UBER kadar değeri yok mu?'

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Türkiye'nin önemli birikimleri olan şeker fabrikaları haraç mezat satıldı. Kamunun elindeki 25 şeker fabrikasından 13 tanesi satılırken, diğer şeker fabrikalarının da seçimlerden sonra satışa çıkarılması bekleniyor. Şeker fabrikalarını özelleştirecek hiçbir haklı gerekçe bulunmamasına rağmen hükümet fabrikaları alelacele satışa çıkarmıştı. Şeker fabrikalarının haksız satışı da kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Ülke ekonomisi için büyük önem taşımasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda kamuoyunda hiçbir yorumda bulunmamaları dikkat çekmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta cam filmi olmak üzere kamuoyunun tepkisini çeken bazı uygulamalara yönelik açıklamalarda bulunurken, Türkiye için önemli olan şeker fabrikalarına yönelik hiçbir açıklamada bulunmamıştı. Kamuoyunun tepkisine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda hiç konuşmaması dikkat çekmişti.

ŞEKER FABRİKALARI BU KADAR DEĞERSİZ MİYDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son olarak UBER konusuna da müdahale etmesi, 'Şeker fabrikalarının UBER kadar değeri yok muydu?' sorularını gündeme getirdi. Erdoğan, önceki gün Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği'nin Yenikapı'da düzenlediği iftar programında, “UBER'i bitirdik" dedi. Erdoğan, şunları kaydetti: “Bizim taksicilik sistemimiz var kardeşim, nereden çıktı bu iş? Avrupa'da varmış, bana ne Avrupa'dan. Bunun kararını biz vereceğiz. Bu konuyla ilgili Sayın Vali, bütün yetki sizde. İçişleri Bakanlığımız talimatı verdi. Öyle kendine göre yok özel taksicilik sistemi mi, Uber mi, bilmem ne, yok böyle bir şey ya, kusura bakmasınlar. Bunların üzerine trafik gidecek, gereğini yapacak. Çünkü biz taksilerimizin, taksicilerimizin hakkını birilerine kaptıramayız, yedirtemeyiz."

PANCAR ÇİFTÇİSİ VE ŞEKER İŞİÇİSİNE AYNI HASSASİYET GÖSTERİLMEDİ!

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin, birçok fabrikanın kapanmasına ve dolaylı yoldan ABD'li Cargill şirketinin işine yarayacağı bilindiği halde Erdoğan'ın UBER konusunda gösterdiği hassasiyetin, pancar çiftçisi ve şeker işçisi için göstermemesi dikkat çekti.

BAHÇELİ ÜÇ MAYMUNU OYNADI!

Diğer yandan şeker fabrikalarının özelleştirilmesine sessi kalan bir diğer siyasi parti ise MHP oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekillerin ve parti teşkilatının şeker fabrikalarının satılmasına karşı olmasına rağmen bu konuda hiçbir tepki ve açıklamada bulunmadı. Devlet Bahçeli, Türkiye'nin pancar ve şeker üretiminde önemli bir kırılmaya neden olacak olan şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı üç maymunu oynadı.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
03 Haziran 2018, 23:18

24 haziran

Çiftçi
Hesabı seçimde sorun lafla peynir ekmek gemisi yürümez.Allah akıl vermiş.Köprüden önceki son çıkış
03 Haziran 2018, 19:43

Pancar çiftcisi

Seçmen
Değerli çiftciciler her seçim öncesi bağırıp çağırıyorsunuz geçinemiyoruz ürünlerimiz para etmiyor diye ancak sandıklar açılınca kırsal kesimden bir parti rekor sayıda oy alıyor. Demekki şu söz çok doğruymuş, insanlar layık Devamı..Değerli çiftciciler her seçim öncesi bağırıp çağırıyorsunuz geçinemiyoruz ürünlerimiz para etmiyor diye ancak sandıklar açılınca kırsal kesimden bir parti rekor sayıda oy alıyor. Demekki şu söz çok doğruymuş, insanlar layık olduğu şekilde yönetilir. Ha birde siyasinin biri dediyse uzaya yol yapacağız desek inanıyorlar fazla söze gerek yok.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ