Özelleştirme İdaresi cevap veremedi!

Satış ihalesi yapıldığı halde devredilemeyen şeker fabrikalarıyla ilgili gündeme gelen şaibe iddialarına yönelik kamuoyu sağlıklı bir açıklama beklerken, Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu, Meclis'te milletvekillerinin konuyla ilgili sorularına kaçamak cevaplar verdi.

Özelleştirme İdaresi cevap veremedi!

Ilgın, Alpullu, Yozgat ve Burdur şeker fabrikalarının satış ihalesi yapılmasına rağmen bu fabrikalar alıcılara devredilmedi. İhale Şartnamesine göre, devredilemeyen fabrikaların ihalelerinin iptal edilmesi gerekiyor. Ancak Özelleştirme İdaresi, alıcı firmaların teminatlarını Hazine'ye irat kaydetmemek için ihaleleri iptal etmiyor. Özelleştirme İdaresi, bu kararıyla alıcı firmaları korurken şaibe iddialarını da kuvvetlendiriyor.

Devredilmeyen şeker fabrikaları, TBMM KİT Komisyonu'nda şeker fabrikalarının 2015-2016 yılı raporlarının görüşülmesinde de gündeme geldi. Komisyon üyesi milletvekilleri Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu'ya, Ilgın, Burdur, Alpullu ve Yozgat şeker fabrikalarının 9 aydır neden alıcı firmalara devredilmediğini sordu.

Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu, komisyon üyesi milletvekillerinin konuyla ilgili sorularına “4 tane şeker fabrikasının devri çeşitli nedenlerle 25 Aralık 2018 tarihine kadar ertelendi" demekle yetindi. Aksu'nun, söz konusu fabrikaların ertelenmesine neden olan 'çeşitli nedenlerin' ne olduğuna ilişkin milletvekillerine bir bilgi vermezken, kaçamak cevapla konuyu geçiştirmesi dikkat çekti.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
27 Kasım 2018, 00:11

alla aşkına biride sorsun bu tarım dışından gelen ilahıyatçı esnaf bedenci kaymakam gibi başkan genel mdr genel mdr yrdm. larını kim atıyor. tarımı neden bu hale getirdiler

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ