Nohutlu bulgur Hollanda'da satışa sunuldu!

Karışımlı bulgurlarıyla taş değirmenin eşsiz lezzetini ve doğallığını Hollanda'ya taşıyan Duru Bulgur, inovatif ürünü Duru Dual'i Hollanda'nın seçkin market zincirlerinden Jumbo'da satışa sundu. Duru Dual ürünleri; Mantarlı Bulgur, Nohutlu Bulgur, Mercimekli Bulgur ve Firikli Bulgur çeşitlerinden oluşuyor.

Nohutlu bulgur Hollanda'da satışa sunuldu!

Yüzde yüz yerli ürünümüz olan bulguru dünyaya tanıtmayı kendisine misyon edinen Duru Bulgur, yemek yapmaya vakti olmayan tüketiciler için ürettiği karışımlı bulgurlarıyla taş değirmenin eşsiz lezzetini ve doğallığını Hollanda'ya da taşıdı. Dört çeşitten oluşan Duru Dual serisi Hollanda'nın seçkin market zincirlerinden Jumbo'da satıya sunuldu. 250 gramlık paketlerde satılan ürünlerin Mantarlı – Nohutlu ve Mercimeklinin içerisinde Başbaşı, Firikli bulgurun içerisinde ise pilavlık bulgur bulunuyor.

Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, Türkiye'de çok tüketilen Dual serisinin Hollanda'da da çok sevileceğini söyledi. Tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla bulgurla ilgili sağlıklı ve doğal ürünler geliştirdikleri belirten İhsan Duru, "Bulgurlu ürünlerimizi geliştirirken sağlıktan, doğallıktan ve lezzetten asla ödün vermiyoruz" diye konuştu.

Duru Dual ile yemek yapmak çok kolay

Duru Dual markalı karışımlı bulgurlarıyla, kullanım kolaylığı ve zamandan tasarruf sağlayan tamamen doğal hiçbir katkı maddesi içermeyen bulgur karışımlarından oluşuyor.Duru Dual ürünlerinin içeriğindeki tüm bileşenlerin (bulgur-mantar, bulgur - nohut, bulgur - mercimek, bulgur -firik) pişme süreleri de aynı...

Taş değirmenlerde öğütülüyor

Duru Dual ürünleri, herhangi katkı ve koruyucu madde içermiyor, içerisindeki bulgur taş değirmenlerde öğütülüyor ve tamamen doğal olarak üretiliyor. Duru Dual ürünlerinin içeriğindeki bileşenlerin (mantar, nohut, mercimek, firik) haşlanma, kurutulma veya kavrulma işlemleri tamamen hijyenik şartlarda el değmeden gerçekleştiriliyor.

Duru Dual ile pilav yapımı

Yayvan bir tencereye 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı tereyağı koyun.

Eriyince Paketin tamamını tencereye boşaltın ve 1 dakika kavurun.

Üzerine 4 su bardağı kayna suyu ve 2 çay kaşığı tuzu ekleyin.

20 dakika orta-kısık ateşte bulgurlar suyunu çekene kadar pişirin.14 dakika dinledikten sonra servis yapabilirsiniz.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ