Milli Gazete’den nişasta bazlı şekerlere beyaz sayfalı protesto!

Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği'nin, bugün ulusal gazetelere “Şeker tartışmaları hakkında kamuoyuna açıklama” başlıklı bir ilanı yayınladı. İlan çok sayıda gazetede yayınlanırken, Milli Gazete söz konusu ilanı girmeyerek, beyaz bir sayfa yayınlayarak protesto etti.

Milli Gazete’den nişasta bazlı şekerlere beyaz sayfalı protesto!

Cargill'in üyesi olduğu Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği “Şeker tartışmaları hakkında kamuoyuna açıklama” başlıklı açıklamayı gazetelere tam sayfa ilan olarak verdi. Açıklamada pancar şekeri ve mısır şekerinin sağlığa zararlı olmadığı iddia edildi. İlanda "Dünyanın hiçbir ülkesinde mısır şekeri üretimi veya satışı sınırlandırılmamış olup tamamen serbesttir" ifadelerine yer verildi.

Nişasta bazlı şekerin zararlarını sık sık manşetine taşıyan Milli Gazete ise, Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği'nin tam sayfa ilanına “boş sayfa” ile karşılık verdi. Milli Gazete, bugün arka sayfasını "Milletimizin, üreticimizin geleceği ve sağlığı için bu sayfamız bugün beyaz yayımlanmıştır..." notuyla boş yayımladı.

TARIMDANHABERYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ