Milletvekilinin GÜBRETAŞ ilgisi!

Çiftçinin şirketi GÜBRETAŞ ile özel olarak ilgilenen 'etkili milletvekili' kim? Bu etkili milletvekili GÜBRETAŞ'ın NEGMAR hisseleriyle neden yakından ilgileniyor? GÜBRETAŞ'ın NEGMAR hisselerini satın alma kararında bu milletvekilinin bir etkisi oldu mu? Bu milletvekilinin Tarım Bakanı Fakıbaba'yı ziyaretinde 'NEGMAR' hisseleri gündeme geldi mi? Milli Gazete'den ortalığı karıştıracak kulis...

Milletvekilinin GÜBRETAŞ ilgisi!

Çiftçinin önemli bir iştiraki olan GÜBRETAŞ, zarar ettiği için uzun bir süredir yüzde 40 ortağı olduğu NEGMAR'daki hisselerini satıp kurtulmak istiyordu. Bunun için tam 3 kere ihale yapıldı. Hisseler her ihalede satılsa da sonradan iptal edildi. Yani bir el her seferinde devreye girerek, GÜBRETAŞ'ın NEGMAR'daki hisse satışlarını engelledi.

GÜBRETAŞ, sonra ne olduysa bir başka ortağın hisselerini de alarak NEGMAR'daki hisse oranını artırmaya karar verdi. Bu satın alma gerçekleşirse GÜBRETAŞ'ın NEGMAR'daki ortaklık payı yüzde 40'dan yüzde 60'a çıkacak. GÜBRETAŞ yine bu satın alma çerçevesinde aynı ortaklık yapısına ait NARLI FERİBOT A.Ş'nin yüzde 30 hissesi ile GÖK DENİZCİLİK A.Ş'nin de tamamını satın alacak.

NEGMAR'ın kara ve deniz taşımacılığı alanında faaliyet gösteren bir şirket olduğunu da hatırlatalım.

Şimdi bu bilgilerden sonra asıl konumuza gelelim. Yazının devamını okumak için tıklayın...Yorumlar

Toplam 12 Adet Yorum Yapılmış.
02 Ekim 2017, 19:54

kim bu

LD
İsmi nedir? Satmaya calisip sonra almak nedir? Kooperatif işletme olması için büyük pay sahibi çiftçilerin olması gerek? Parasının takibini yapacak gerekirse hamle yapacak kuruşu takip edecek buyume hedefi koyacak burokrat atamayacak.
02 Ekim 2017, 18:22

Tekirdağlı çiftçi
Sayın bakanım T.k.kooperatifleri yıllardır Dedemin Babamın ve bizim Ristrunlarımızı ortaklara dağıtılacak kar paylarımızı vermiyorlar ve yıllardır piyasadan pahalıya gübre satıyorlar bunları geriye dönük inceleyiniz.Bunlar süre Devamı..Sayın bakanım T.k.kooperatifleri yıllardır Dedemin Babamın ve bizim Ristrunlarımızı ortaklara dağıtılacak kar paylarımızı vermiyorlar ve yıllardır piyasadan pahalıya gübre satıyorlar bunları geriye dönük inceleyiniz.Bunlar sürekli Şirket kurarak saltanat sürüyormuşLar meğer.Biz Gemi ......vs.şirket istemiyoruz hakkımızı istiyoruz bizim kurumumuzda istedikleri gibi hareket etmişler.Sonuç olarak hizmet ve piyasadan ucuz mal gübre satışı yapmalarını istiyoruz.Allah hakkımızı Çarçur edenlerden keyfi saltanat sürenler den hakkımızı alsın.Selamlar
02 Ekim 2017, 13:12

Herşey Bir Yana

Murat Sözen
Gübretaş'ın son yıllarda ettiği zararı birisi açıklasın. Hissedarlara karşı kimse sorumlu değil mi? Nasıl bir şirket yönetmek anlamadım. Eskisi yenisi tüm yönetimler incelensin, ben kimseyi ayırt etmiyorum.
01 Ekim 2017, 08:25

Gubretas hangi calismayan fabrikayla taseronluk anlasmasi imzalayip olmayan gubreye para aktarmistir..hey gidi hey..
01 Ekim 2017, 08:22

Ah gubretas

Ali baba
Gubretas ne yapmadiki calismayan fabrikalara gubre urettirdi.taseron olarak gubre urettiren gubretas kaoali fabrikalardan bile gubre aldi....
01 Ekim 2017, 00:10

Emekli

Bence burda genel müdürden ziyade tkk yönetiminede hezap zorulması lazım cünkü yönetimin haberi olmadan kimse izinzis iş yapma şansı yok ben ce acilen sayın bakanım müfettiş görevlendir mesi yapmalıdır ????????
01 Ekim 2017, 00:00

Calişan

Canabı allah sizleri bildiyi gibiyapsın şu güzelim kurumu nehale getirdiniz bunca cifcinin hakkı neolacak kimbunların hakkını verecek yazıklar olsun nediyeyim bu işin nebalı büyüktür bunun hezabıda agırılur inşallah sayın bakanım Devamı..Canabı allah sizleri bildiyi gibiyapsın şu güzelim kurumu nehale getirdiniz bunca cifcinin hakkı neolacak kimbunların hakkını verecek yazıklar olsun nediyeyim bu işin nebalı büyüktür bunun hezabıda agırılur inşallah sayın bakanım umarım gerekeni yaparsınız????
30 Eylül 2017, 21:48

Emekli mudur
Helal olsun Milli gazeteye Otelcileri de onlar tespit etti bunları da bulsunlar Allah razı olsun Milli gazeteden
30 Eylül 2017, 21:46

Tekirdağ çiftçisi
Yıllardır bize nezaman ucuz piyasa şartlarında Gübre satıcak bizim fabrikamız diyorduk meğerse onlar gemi ve saltanat sürermişler.Beyler bu fabrikada Dedemin Babamın benim hakkım var Tarım kredide de aynı Yazıklar olsun bunlara biz hiz Devamı..Yıllardır bize nezaman ucuz piyasa şartlarında Gübre satıcak bizim fabrikamız diyorduk meğerse onlar gemi ve saltanat sürermişler.Beyler bu fabrikada Dedemin Babamın benim hakkım var Tarım kredide de aynı Yazıklar olsun bunlara biz hizmet bekliyoruz çiftçiye köylüye .Bize GEMİ lazım değil bizim hakkımızı çarçur edenleri Allah bildiği gibi yapsın
30 Eylül 2017, 17:52

Müdür

Yorumları lütven yayınlayalım

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ