Menderes ve Erbakan’ın kurduğu fabrikalar satılıyor!

Özelleştirme İdaresi, yangından mal kaçırır gibi alelacele fabrikaları satmaya devam ediyor. Bor, Çorum, Yozgat ve Kırşehir fabrikasından sonra bugün de 3 şeker fabrikasının ihalesi yapılacak. Özelleştirme İdaresi, 11 Nisan'da son teklifleri alınan Erzurum, Turhal ve Ilgın şeker fabrikalarının ihalesinin bugün yapılacağını duyurdu.

Menderes ve Erbakan’ın kurduğu fabrikalar satılıyor!

Turhal Şeker Fabrikası, Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulurken, Erzurum Şeker Fabrikası ise Adnan Menderes döneminde yaptırılmıştı. Merhum Adnan Menderes, Yassıada Mahkemesinde Erzurum Şeker Fabrikası'nı yaptırdığı için de hesaba çekilmişti. Ilgın Şeker Fabrikası ile Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından yaptırılmıştı. Ilgın Şeker Fabrikası bölgede hala Erbakan'ın fabrikası olarak biliniyor.

Özelleştirme İdaresi, üç fabrikanın ihale ilanı ile ilgili yaptığı duyuruda söz konusu fabrikalara hangi firmalardan teklif geldiğini açıklamadı.

FABRİKALAR YARIM SAAT ARAYLA SATILACAK

Fabrikaların alelacele satılmak istenmesi dikkat çekiyor. Bugün yapılacak ihalede Erzurum Şeker Fabrikası 14.30'da, Turhal Şeker Fabrikası 15.00'de, Ilgın Şeker Fabrikası ise 16.00'da satılacak.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 1 Adet Yorum Yapılmış.
18 Nisan 2018, 14:58

SİZ ALIN YAHU

Ayhan
Rahmetli Menderes ve Erbakan'ı bu kadar seviyorsanız niye sizler almadınız? Birlik oluşturun ve sizler satın alın. Karabük D.Ç işletmeleri 1 TL ye özelleştirildi. O zamanki sendika lideri de sizler gibi söyleniyordu, sonradan onlarında Devamı..Rahmetli Menderes ve Erbakan'ı bu kadar seviyorsanız niye sizler almadınız? Birlik oluşturun ve sizler satın alın. Karabük D.Ç işletmeleri 1 TL ye özelleştirildi. O zamanki sendika lideri de sizler gibi söyleniyordu, sonradan onlarında ortak olduğu birlik satın aldı. İlk yapılan iş 17000 üzerinde olan işçi sayısını düşürmek oldu. Şimdi 3000 kişi çalışıyor. Bunun da belli bir kısmı geçici işçi statüsünde. Susurluk Şeker Fabrikasının durumu ortada 60 senelik yapı dökülüyor. üretimden yana olun.

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ