Konya Şeker’den çiftçiye erken bayram avansı

24 Ağustos 2017 16:39
BAYRAM AVANSI YARIN ÖDENECEK
BAYRAM AVANSI YARIN ÖDENECEK
Her iki dini bayram öncesi çiftçiye Bayram Avansı ödemesi gerçekleştiren ve bu uygulamayı gelenekselleştiren Konya Şeker, Bayram Avanslarını bu sene Bayramdan bir hafta önce ödeyecek. Not: Mobil cihazlar için haberin devamı ok yönünde.
1 / 5
AVANS ÖDEMELERİ GELENEKSELLEŞTİ
AVANS ÖDEMELERİ GELENEKSELLEŞTİ
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un 1999’da göreve gelmesinden sonra Ayni ve Nakdi Avans ödemelerini hem daha çok çeşitlendiren hem de avans ödemelerinin miktarını arttıran Konya Şeker, Bayram Avansı ödemesini de gelenekselleştirmişti.
2 / 5
ÇİFTÇİYE AVANS DESTEĞİ
ÇİFTÇİYE AVANS DESTEĞİ
Çiftçinin, ihtiyaçlarını dara düşmeden giderebilmesi, bayram alışverişini huzur içinde yapabilmesi ve bayramda başının öne eğilmemesi için her bayram öncesi çiftçisine nakit avans ödemesi gerçekleştiren Konya Şeker, Kurban Bayramı öncesi Bayram Avansını da üreticilerinin hesabına 25 Ağustos Cuma günü yatıracak.
3 / 5
ÇİFTÇİYE 211 MİLYON LİRA ÖDENDİ
ÇİFTÇİYE 211 MİLYON LİRA ÖDENDİ
Bu avansla birlikte bu yıl çiftçiye ödenen para 210 milyon 968 Bin TL’yi aştı. Konya Şeker’in hayatın içinde ve halden anlayan bir şirket olduğunu söyleyen Başkan Recep Konuk, “Üreticilerimizin içinde eli bol olanda, eli darda olanda vardır. Bu kurum eli darda olan kardeşlerimizin Bayramlarda gönüllerinin de daralmasına müsaade etmedi, bundan sonra da etmeyecek” dedi.
4 / 5
GÖNÜLLERİN DARALMASINA MÜSADE ETMEYECEĞİZ
GÖNÜLLERİN DARALMASINA MÜSADE ETMEYECEĞİZ
Yaklaşan Kurban Bayramından dolayı üreticinin kesinlikle sıkıntı yaşamasını istemediklerini dile getiren Konuk, "Önümüz Kurban Bayramı. Üreticilerimizin içinde eli bol olanda eli darda olanda vardır. Bu kurum eli darda olan kardeşlerimizin bayramlarda gönüllerinin de daralmasına müsaade etmedi, bundan sonra da etmeyecek" dedi.
5 / 5

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.