Kayseri Şeker çiftçinin aleyhine olan ihaleye teklif verdi!

Kayseri Şeker, özelleştirme kapsamında satışa çıkarılan 3 fabrika için teklif verdi. Yanlış özelleştirme politikasından dolayı satışa çıkarılan 14 fabrikadan 9 ile 10 tanesinin kapanmasına kesin gözle bakılırken, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin çiftçinin aleyhine olan özelleştirme ihalesine sadece kendi bölgelerindeki fabrikalar için teklif vermesi dikkat çekti.

Kayseri Şeker çiftçinin aleyhine olan ihaleye teklif verdi!

Kayseri Şeker, Bor, Çorum ve Kırşehir şeker fabrikaları için Özelleştirme İdaresi Başkanlığına gerekli başvuru dosyalarını teslim etti.

Üretim bütünlüğü bozulacağı için mevcut özelleştirme politikasına tepki gösterilirken, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin kendi hinterlandındaki fabrikalara teklif vermesi dikkat çekti.

Başvuru sonrası açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Bu başvuru Kayseri çiftçisi adına yapılan bir müracaattır. Biz bu günkü gurupta bulunan dört fabrikadan Bor, Çorum ve Kırşehir Şeker Fabrikalarına ait teklifi vermiş bulunmaktayız. Bundan sonraki süreçte karşılıklı değerlendirmeler yapılacak ve sonunda açık artırmayla ihale sonuçlanacak. Bu guruptaki Şeker Fabrikalarına Başka taliplilerinde olduğu anlaşılıyor. Sonuçta bu bir kısmet ve yarış meselesidir. İnşallah hayırlısı ile sonuçlanır" dedi.

TARIMDANHABERYorumlar

Toplam 2 Adet Yorum Yapılmış.
03 Nisan 2018, 19:28

Başarmak.

Yaşar Yücel
Kayseri Şeker; Hüseyin Akay bey ile,girmiş olduğu dar boğazı ve atlatmistir. Örnek bir şeker fabrikası ve kooperatif hüviyeti kazanmıştır. Bu yönetim ile inşaallah teklif verdikleri fabrikaları alırlar ve uretime devam ettirirler. Devamı..Kayseri Şeker; Hüseyin Akay bey ile,girmiş olduğu dar boğazı ve atlatmistir. Örnek bir şeker fabrikası ve kooperatif hüviyeti kazanmıştır. Bu yönetim ile inşaallah teklif verdikleri fabrikaları alırlar ve uretime devam ettirirler. Bu örnek ve ciddi teklifin Konya Şeker`den de gelmesini bekliyoruz. Hüseyin Akay bey`e kolay gelsin. Başarırsiniz inşaallah.
03 Nisan 2018, 18:42

Başarırlar.

Yaşar
Kayseri Seker Hüseyin Akay bey ile önce borçlarını ödedi. Üretici ile barış sağladı ve örnek olmayı başardı. Bu işinden üstesinden gelirler. İnşaallah Konya Şeker de bu işe girer. Şeker ile üreticilerin fabrikaları ve kooperat Devamı..Kayseri Seker Hüseyin Akay bey ile önce borçlarını ödedi. Üretici ile barış sağladı ve örnek olmayı başardı. Bu işinden üstesinden gelirler. İnşaallah Konya Şeker de bu işe girer. Şeker ile üreticilerin fabrikaları ve kooperatifleri başarır...

Yorum Yapın

* tarimdanhaber.com'da yayınlanan tüm yorumların cezai ve hukuki sorumluluğu yorumu yapan kişinin kendisine aittir. tarimdanhaber.com yapılan yorumlarla ilgili herhangi bir konuda sorumluluk kabul etmemektedir.
* Yorum yapan kişiler tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi değildir. İlgili yorumlar hakkında tarafımıza başvurulmadığı sürece ilgili içeriğin hukuka uygunluğu tarafımızdan denetlenmemektedir.
* Yapılan yorumlar kişiler tarafından oluşturulduğu için bu yorumların doğruluğu ve güncel bilgiler olup olmadığı tarimdanhaber.com tarafından kabul edildiği anlamına gelmemektedir.

Tarım Gıda Şirketleri HABERLERİ